Vishay Vitramon VJ1808A360KBRAT4X
Part No.:
VJ1808A360KBRAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1808A360KBRAT4X.pdf
Description:
CAP CER 36PF 1.5KV NP0 1808
Capacitance:
36 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1808A360KBRAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1808A360KBRAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808A360KBRAT4X?
Image VJ1808A360KBRAT4X
Part Number VJ1808A360KBRAT4X
Product Status Active
Capacitance 36 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)