Vishay Vitramon VJ1808A300JBFAT4X
Part No.:
VJ1808A300JBFAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1808A300JBFAT4X.pdf
Description:
CAP CER 30PF 2KV NP0 1808
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1808A300JBFAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1808A300JBFAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808A300JBFAT4X?
Image VJ1808A300JBFAT4X
Part Number VJ1808A300JBFAT4X
Product Status Active
Capacitance 30 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)