Vishay Vitramon VJ1808A181JBLAT4X
Part No.:
VJ1808A181JBLAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1808A181JBLAT4X.pdf
Description:
CAP CER 180PF 630V NP0 1808
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1808A181JBLAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1808A181JBLAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808A181JBLAT4X?
Image VJ1808A181JBLAT4X
Part Number VJ1808A181JBLAT4X
Product Status Active
Capacitance 180 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)