Vishay Vitramon VJ1808A122JBBAT4X
Part No.:
VJ1808A122JBBAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1808A122JBBAT4X.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 100V NP0 1808
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1808A122JBBAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1808A122JBBAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808A122JBBAT4X?
Image VJ1808A122JBBAT4X
Part Number VJ1808A122JBBAT4X
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)