Vishay Vitramon VJ1808A121KBAAT4X
Part No.:
VJ1808A121KBAAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1808A121KBAAT4X.pdf
Description:
CAP CER 120PF 50V NP0 1808
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Size / Dimension:
0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1808A121KBAAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1808A121KBAAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808A121KBAAT4X?
Image VJ1808A121KBAAT4X
Part Number VJ1808A121KBAAT4X
Product Status Active
Capacitance 120 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)