Vishay Vitramon VJ1210Y474MXXAT
Part No.:
VJ1210Y474MXXAT
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1210Y474MXXAT.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1210
Series:
VJ
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1210Y474MXXAT on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1210Y474MXXAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y474MXXAT?
Image VJ1210Y474MXXAT
Part Number VJ1210Y474MXXAT
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)