Vishay Vitramon VJ1210Y393KLCAJ32
Part No.:
VJ1210Y393KLCAJ32
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1210Y393KLCAJ32.pdf
Description:
CAP CER 39000 PF 200V X7R 1210 P
Series:
VJ Pb-Bearing
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.076" (1.94mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1210Y393KLCAJ32 on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1210Y393KLCAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y393KLCAJ32?
Image VJ1210Y393KLCAJ32
Part Number VJ1210Y393KLCAJ32
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ Pb-Bearing
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.039 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)