Vishay Vitramon VJ1210A472FXCAR
Part No.:
VJ1210A472FXCAR
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1210A472FXCAR.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 200V C0G/NP0 1210
Series:
VJ
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1210A472FXCAR on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1210A472FXCAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210A472FXCAR?
Image VJ1210A472FXCAR
Part Number VJ1210A472FXCAR
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)