Vishay Vitramon VJ1206Y472KBBAT4X
Part No.:
VJ1206Y472KBBAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1206Y472KBBAT4X.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 100V X7R 1206
Series:
VJ OMD
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1206Y472KBBAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1206Y472KBBAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y472KBBAT4X?
Image VJ1206Y472KBBAT4X
Part Number VJ1206Y472KBBAT4X
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ OMD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)