Vishay Vitramon VJ1206Y472JLBAJ32
Part No.:
VJ1206Y472JLBAJ32
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1206Y472JLBAJ32.pdf
Description:
CAP CER 4700 PF 100V X7R 1206 PB
Series:
VJ Pb-Bearing
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1206Y472JLBAJ32 on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1206Y472JLBAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y472JLBAJ32?
Image VJ1206Y472JLBAJ32
Part Number VJ1206Y472JLBAJ32
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ Pb-Bearing
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)