Vishay Vitramon VJ1206A682FXAAT
Part No.:
VJ1206A682FXAAT
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1206A682FXAAT.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 1206
Series:
VJ
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1206A682FXAAT on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1206A682FXAAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206A682FXAAT?
Image VJ1206A682FXAAT
Part Number VJ1206A682FXAAT
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)