Vishay Vitramon VJ1206A392FXAMR
Part No.:
VJ1206A392FXAMR
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1206A392FXAMR.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 1206
Series:
VJ
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1206A392FXAMR on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1206A392FXAMR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206A392FXAMR?
Image VJ1206A392FXAMR
Part Number VJ1206A392FXAMR
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)