Vishay Vitramon VJ1111D361GXLAJ
Part No.:
VJ1111D361GXLAJ
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1111D361GXLAJ.pdf
Description:
CAP CER 360PF 630V C0G/NP0 1111
Capacitance:
360 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1111D361GXLAJ on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1111D361GXLAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1111D361GXLAJ?
Image VJ1111D361GXLAJ
Part Number VJ1111D361GXLAJ
Product Status Active
Capacitance 360 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)