Vishay Vitramon VJ1111D150GXRAJ
Part No.:
VJ1111D150GXRAJ
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1111D150GXRAJ.pdf
Description:
CAP CER 15PF 1.5KV C0G/NP0 1111
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1111D150GXRAJ on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1111D150GXRAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1111D150GXRAJ?
Image VJ1111D150GXRAJ
Part Number VJ1111D150GXRAJ
Product Status Active
Capacitance 15 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)