Vishay Vitramon VJ1111D121GXGAJ
Part No.:
VJ1111D121GXGAJ
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1111D121GXGAJ.pdf
Description:
CAP CER 120PF 1KV C0G/NP0 1111
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1111D121GXGAJ on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1111D121GXGAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1111D121GXGAJ?
Image VJ1111D121GXGAJ
Part Number VJ1111D121GXGAJ
Product Status Active
Capacitance 120 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)