Amphenol Anytek VJ1021520000G
Part No.:
VJ1021520000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1021520000G.pdf
Description:
TERM BLK 10P SIDE ENT 5.08MM PCB
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
10
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
20 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
12-30 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screw - Rising Cage Clamp
Features:
Interlocking (Side)
Color:
Green
Datasheet:
1. How to order VJ1021520000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1021520000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1021520000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VJ1021520000G.
Image VJ1021520000G
Part Number VJ1021520000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series VJ
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 10
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 20 A
Voltage 300 V