Amphenol Anytek VJ0901550000G
Part No.:
VJ0901550000G
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0901550000G.pdf
Description:
TERM BLK 9POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
20 A
Voltage:
300 V
Datasheet:
1. How to order VJ0901550000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0901550000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0901550000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VJ0901550000G.
Image VJ0901550000G
Part Number VJ0901550000G
Positions Per Level 9
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 20 A
Voltage 300 V