Vishay Vitramon VJ0805Y822JLAAJ32
Part No.:
VJ0805Y822JLAAJ32
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805Y822JLAAJ32.pdf
Description:
CAP CER 8200 PF 50V X7R 0805 PB
Series:
VJ Pb-Bearing
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805Y822JLAAJ32 on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805Y822JLAAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y822JLAAJ32?
Image VJ0805Y822JLAAJ32
Part Number VJ0805Y822JLAAJ32
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ Pb-Bearing
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)