Vishay Vitramon VJ0805Y821MXAMP
Part No.:
VJ0805Y821MXAMP
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805Y821MXAMP.pdf
Description:
CAP CER 820PF 50V X7R 0805
Series:
VJ
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805Y821MXAMP on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805Y821MXAMP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y821MXAMP?
Image VJ0805Y821MXAMP
Part Number VJ0805Y821MXAMP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 820 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)