Vishay Vitramon VJ0805Y473MXACW1BC
Part No.:
VJ0805Y473MXACW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805Y473MXACW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805Y473MXACW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805Y473MXACW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y473MXACW1BC?
Image VJ0805Y473MXACW1BC
Part Number VJ0805Y473MXACW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)