Vishay Vitramon VJ0805Y472MXACW1BC
Part No.:
VJ0805Y472MXACW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805Y472MXACW1BC.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 50V X7R 0805
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805Y472MXACW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805Y472MXACW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y472MXACW1BC?
Image VJ0805Y472MXACW1BC
Part Number VJ0805Y472MXACW1BC
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)