Vishay Vitramon VJ0805Y332KXJCW1BC
Part No.:
VJ0805Y332KXJCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805Y332KXJCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 16V X7R 0805
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805Y332KXJCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805Y332KXJCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y332KXJCW1BC?
Image VJ0805Y332KXJCW1BC
Part Number VJ0805Y332KXJCW1BC
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)