Vishay Vitramon VJ0805Y222JXAMP
Part No.:
VJ0805Y222JXAMP
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805Y222JXAMP.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V X7R 0805
Series:
VJ
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805Y222JXAMP on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805Y222JXAMP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y222JXAMP?
Image VJ0805Y222JXAMP
Part Number VJ0805Y222JXAMP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)