Vishay Vitramon VJ0805Y183MXBMP
Part No.:
VJ0805Y183MXBMP
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805Y183MXBMP.pdf
Description:
CAP CER 0.018UF 100V X7R 0805
Series:
VJ
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805Y183MXBMP on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805Y183MXBMP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y183MXBMP?
Image VJ0805Y183MXBMP
Part Number VJ0805Y183MXBMP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.018 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)