Vishay Vitramon VJ0805Y103MXJCW1BC
Part No.:
VJ0805Y103MXJCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805Y103MXJCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 16V X7R 0805
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805Y103MXJCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805Y103MXJCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y103MXJCW1BC?
Image VJ0805Y103MXJCW1BC
Part Number VJ0805Y103MXJCW1BC
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)