Vishay Vitramon VJ0805Y103MXAAP
Part No.:
VJ0805Y103MXAAP
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805Y103MXAAP.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Series:
VJ
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805Y103MXAAP on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805Y103MXAAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y103MXAAP?
Image VJ0805Y103MXAAP
Part Number VJ0805Y103MXAAP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)