Vishay Vitramon VJ0805Y101KXJCW1BC
Part No.:
VJ0805Y101KXJCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805Y101KXJCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 100PF 16V X7R 0805
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805Y101KXJCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805Y101KXJCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y101KXJCW1BC?
Image VJ0805Y101KXJCW1BC
Part Number VJ0805Y101KXJCW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)