Vishay Vitramon VJ0805V473ZXACW1BC
Part No.:
VJ0805V473ZXACW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805V473ZXACW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V Y5V 0805
Series:
VJ W1BC
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805V473ZXACW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805V473ZXACW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805V473ZXACW1BC?
Image VJ0805V473ZXACW1BC
Part Number VJ0805V473ZXACW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.047 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)