Vishay Vitramon VJ0805V104ZXQCW1BC
Part No.:
VJ0805V104ZXQCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805V104ZXQCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 10V Y5V 0805
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805V104ZXQCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805V104ZXQCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805V104ZXQCW1BC?
Image VJ0805V104ZXQCW1BC
Part Number VJ0805V104ZXQCW1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.1 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)