Vishay Vitramon VJ0805A821KXXCW1BC
Part No.:
VJ0805A821KXXCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805A821KXXCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 0805
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805A821KXXCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805A821KXXCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A821KXXCW1BC?
Image VJ0805A821KXXCW1BC
Part Number VJ0805A821KXXCW1BC
Product Status Active
Capacitance 820 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)