Vishay Vitramon VJ0805A821JXJCW1BC
Part No.:
VJ0805A821JXJCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805A821JXJCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 820PF 16V C0G/NP0 0805
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805A821JXJCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805A821JXJCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A821JXJCW1BC?
Image VJ0805A821JXJCW1BC
Part Number VJ0805A821JXJCW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 820 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)