Vishay Vitramon VJ0805A470JLBAJ32
Part No.:
VJ0805A470JLBAJ32
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805A470JLBAJ32.pdf
Description:
CAP CER 47 PF 100V NP0(C0G) 0805
Series:
VJ Pb-Bearing
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805A470JLBAJ32 on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805A470JLBAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A470JLBAJ32?
Image VJ0805A470JLBAJ32
Part Number VJ0805A470JLBAJ32
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ Pb-Bearing
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)