Vishay Vitramon VJ0805A390GXQCW1BC
Part No.:
VJ0805A390GXQCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805A390GXQCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 39PF 10V C0G/NP0 0805
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805A390GXQCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805A390GXQCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A390GXQCW1BC?
Image VJ0805A390GXQCW1BC
Part Number VJ0805A390GXQCW1BC
Product Status Active
Capacitance 39 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)