Vishay Vitramon VJ0805A271KXBCW1BC
Part No.:
VJ0805A271KXBCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805A271KXBCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805A271KXBCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805A271KXBCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A271KXBCW1BC?
Image VJ0805A271KXBCW1BC
Part Number VJ0805A271KXBCW1BC
Product Status Active
Capacitance 270 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)