Vishay Vitramon VJ0805A1R8DXBCW1BC
Part No.:
VJ0805A1R8DXBCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805A1R8DXBCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 1.8PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance:
1.8 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805A1R8DXBCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805A1R8DXBCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A1R8DXBCW1BC?
Image VJ0805A1R8DXBCW1BC
Part Number VJ0805A1R8DXBCW1BC
Product Status Active
Capacitance 1.8 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)