Vishay Vitramon VJ0805A181KXAMP
Part No.:
VJ0805A181KXAMP
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805A181KXAMP.pdf
Description:
CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 0805
Series:
VJ
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805A181KXAMP on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805A181KXAMP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A181KXAMP?
Image VJ0805A181KXAMP
Part Number VJ0805A181KXAMP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 180 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)