Vishay Vitramon VJ0805A180GXXCW1BC
Part No.:
VJ0805A180GXXCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0805A180GXXCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 0805
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0805A180GXXCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0805A180GXXCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A180GXXCW1BC?
Image VJ0805A180GXXCW1BC
Part Number VJ0805A180GXXCW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 18 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)