Vishay Vitramon VJ0603Y563MXJAC
Part No.:
VJ0603Y563MXJAC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0603Y563MXJAC.pdf
Description:
CAP CER 0.056UF 16V X7R 0603
Series:
VJ
Product Status:
Active
Capacitance:
0.056 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0603Y563MXJAC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0603Y563MXJAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y563MXJAC?
Image VJ0603Y563MXJAC
Part Number VJ0603Y563MXJAC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.056 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)