Vishay Vitramon VJ0603Y273JXJAC
Part No.:
VJ0603Y273JXJAC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0603Y273JXJAC.pdf
Description:
CAP CER 0.027UF 16V X7R 0603
Series:
VJ
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0603Y273JXJAC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0603Y273JXJAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y273JXJAC?
Image VJ0603Y273JXJAC
Part Number VJ0603Y273JXJAC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.027 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)