Vishay Vitramon VJ0603Y184MXQCW1BC
Part No.:
VJ0603Y184MXQCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0603Y184MXQCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.18UF 10V X7R 0603
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
0.18 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0603Y184MXQCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0603Y184MXQCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y184MXQCW1BC?
Image VJ0603Y184MXQCW1BC
Part Number VJ0603Y184MXQCW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.18 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)