Vishay Vitramon VJ0603Y153JXAAP
Part No.:
VJ0603Y153JXAAP
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0603Y153JXAAP.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0603
Series:
VJ
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0603Y153JXAAP on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0603Y153JXAAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y153JXAAP?
Image VJ0603Y153JXAAP VJ0603Y153JXAAP31
Part Number VJ0603Y153JXAAP VJ0603Y153JXAAP31
Manufacturer Vishay Vitramon Vishay Vitramon
Series VJ VJ
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 0.015 µF 0.015 µF
Tolerance ±5% ±5%
Voltage - Rated 50V 50V
Temperature Coefficient X7R X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm) 0.038" (0.97mm)