Vishay Vitramon VJ0603Y123KXAAC
Part No.:
VJ0603Y123KXAAC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0603Y123KXAAC.pdf
Description:
CAP CER 0.012UF 50V X7R 0603
Series:
VJ
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0603Y123KXAAC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0603Y123KXAAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y123KXAAC?
Image VJ0603Y123KXAAC VJ0603Y123KXAAC31
Part Number VJ0603Y123KXAAC VJ0603Y123KXAAC31
Manufacturer Vishay Vitramon Vishay Vitramon
Series VJ VJ
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 0.012 µF 0.012 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 50V 50V
Temperature Coefficient X7R X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm) 0.038" (0.97mm)