Vishay Vitramon VJ0603V683MXJCW1BC
Part No.:
VJ0603V683MXJCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0603V683MXJCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 16V Y5V 0603
Series:
VJ W1BC
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0603V683MXJCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0603V683MXJCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603V683MXJCW1BC?
Image VJ0603V683MXJCW1BC
Part Number VJ0603V683MXJCW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)