Vishay Vitramon VJ0603V224ZXXCW1BC
Part No.:
VJ0603V224ZXXCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0603V224ZXXCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 25V Y5V 0603
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0603V224ZXXCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0603V224ZXXCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603V224ZXXCW1BC?
Image VJ0603V224ZXXCW1BC
Part Number VJ0603V224ZXXCW1BC
Product Status Obsolete
Capacitance 0.22 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)