Vishay Vitramon VJ0603V154ZXQCW1BC
Part No.:
VJ0603V154ZXQCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0603V154ZXQCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 10V Y5V 0603
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0603V154ZXQCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0603V154ZXQCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603V154ZXQCW1BC?
Image VJ0603V154ZXQCW1BC
Part Number VJ0603V154ZXQCW1BC
Product Status Obsolete
Capacitance 0.15 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)