Vishay Vitramon VJ0603V153MXACW1BC
Part No.:
VJ0603V153MXACW1BC
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0603V153MXACW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 50V Y5V 0603
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ W1BC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order VJ0603V153MXACW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0603V153MXACW1BC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603V153MXACW1BC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VJ0603V153MXACW1BC
Part Number VJ0603V153MXACW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)