Vishay Vitramon VJ0603A8R2CXBCW1BC
Part No.:
VJ0603A8R2CXBCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0603A8R2CXBCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 0603
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
8.2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0603A8R2CXBCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0603A8R2CXBCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603A8R2CXBCW1BC?
Image VJ0603A8R2CXBCW1BC
Part Number VJ0603A8R2CXBCW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 8.2 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)