Vishay Vitramon VJ0603A821GXXCW1BC
Part No.:
VJ0603A821GXXCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0603A821GXXCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 0603
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0603A821GXXCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0603A821GXXCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603A821GXXCW1BC?
Image VJ0603A821GXXCW1BC
Part Number VJ0603A821GXXCW1BC
Product Status Active
Capacitance 820 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)