Vishay Vitramon VJ0603A820FXXCW1BC
Part No.:
VJ0603A820FXXCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0603A820FXXCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 82PF 25V C0G/NP0 0603
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0603A820FXXCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0603A820FXXCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603A820FXXCW1BC?
Image VJ0603A820FXXCW1BC
Part Number VJ0603A820FXXCW1BC
Product Status Active
Capacitance 82 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)