Vishay Vitramon VJ0603A560FXXCW1BC
Part No.:
VJ0603A560FXXCW1BC
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ0603A560FXXCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 56PF 25V C0G/NP0 0603
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Datasheet:
1. How to order VJ0603A560FXXCW1BC on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ0603A560FXXCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603A560FXXCW1BC?
Image VJ0603A560FXXCW1BC
Part Number VJ0603A560FXXCW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 56 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)